Την Παρασκευή, 13 Ιανουαρίου 2023, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα Εκδηλώσεων σεμινάριο για τους γονείς & κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας,

με βασική ομιλήτρια την Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Π.Ε. Δυτικής Αττικής κ. Γωγώ Σταματοπούλου.

Το θέμα του σεμιναρίου ήταν: "Παιδική κακοποίηση: Ο ρόλος του σχολείου στην πρόληψη, μέσω της σεξουαλικής αγωγής".

Η παρουσία και το έντονο ενδιαφέρον όλων των παρευρισκομένων απαντούν στην αναγκαιότητα ανάλογων εκδηλώσεων που ανταποκρίνονται στις ανάγκες της κοινωνίας μας.

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας και όσους δεν μπόρεσαν να έρθουν λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων, καθώς και την κ. Σταματοπούλου για την άψογη παρουσίαση και ομιλία.